Δευτέρα 18 Οκτωβρίου 2010

Σκιάθος-Λεχώνια 5-1

Η επιστροφή του Κώστα Γραμματικού στην τεχνική ηγεσία της Σκιάθου συνοδεύτηκε από μεγάλη νίκη επί της Α.Ε. Λεχωνίων  με 5-1Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλοί στο α' μέρος και στο 34' άνοιξαν το σκορ με τον Κατσιάκη, Όμως από εκεί και πέρα οι νησιώτες κυριάρχησαν και αφού ισοφάρισαν στο 42' με τον Τάσσου στην επανάληψη πέτυχαν ακόμη τέσσερα γκολ φτάνοντας σε θριαμβευτική νίκη. Το 2-1 έκανε στο 48' ο Μελαχροινός με πέναλτι, ενώ το 3-1 ο Γιαουράκης στο 55'. Έξι λεπτά αργότερα ο Σταμέλος σημείωσε το τέταρτο γκολ της Σκιάθου για να διαμορφώσει το τελικό 5-1 ο Κουτρουμπέλιας στο 67'.
ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Κιριάι, Ν. Πρίφτι, Μελαχροινός, Ε. Πρίφτι, Μουντζούρης, Κανταράκης, Γιαουράκης, Τάσσου, Σταμέλος (75' Σανιδάς), Κουτρουμπέλιας (85' Μανωλιός).
ΛΕΧΩΝΙΑ: Μούτος, ΚΑΤΣΙΑΚΗΣ, ΡΕΝΑΤΟ, Τσούμας (46' Βαλαρούτσος), Παπακυρίτσης (70' Παπαϊωάννου), Γκουνέλας, Σιαμέτης, Κλήμης, Παπανίκος, ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ, Χατζηκώστας (46' Μαραγκός).